Vizitoni Faqen WwW.mIRC-Team.InFO
 
ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Racizmi ne kolegjet e huaja.....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
EN[d]RY
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Location : Greece
Meryra Jetes : Pall Ariu Jet Qefliu
Registration date : 07/06/2008

MesazhTitulli: Racizmi ne kolegjet e huaja.....   Sat Jun 07, 2008 12:20 pm

Ju ka ndodhur ndonjeher qe nje profesor/e te kete then dicka fyese karshi prejardhjes tuaj? Dhe si keni vepruar? Per me teper mendoni se ekziston kjo gje neper shkollat e larta jashte shtetit kur shumica e tyre bazohen ne barazi per te gjithe?-Nje histori e shkurter nga une:

Vitin e pare te shkolles se larte ketu ne USA ne orar kisha nje klase per Middle Eastern History dhe profesori mbasi u prezantuam me perdori per shinjester per te ulur Shqiperine. Gjithmone me pyeste para klases si shkruhej arabishtja ...kur une kisha kryq ne qafe dhe per me teper i tha nxenesve te klases qe ne Shqiperi pikerisht ne Tirane njerezit levizin nga nje vend ne tjetrin me gomar lol....ne ate moment u ndjeva shume e ofenduar dhe si per ta bere kete si shaka i thashe:
-Ke te drejt profesor dhe une sot kur erdha ne shkolle e parkova gomarin ngjitur me makinen tende.
Kjo ishte ngacmimi i pare qe beri i dyti ishte kur tha se djemt shqipetar sdine te kenaqin femra prandaj ketu shqipetaret martohen me te huaj. Kete e tha ne kuptim qe si shtet jemi i dobet nga varferia dhe aty e nxorri dhe temen e sexit. Ok aty se mbaja dot.....u cova.....mora librat dhe i thashe:
-E ke gabim professor sepse ai qe e ka shpikur viagren ishte shqipetar....nese se di ca eshte i thashe ....eshte ajo qe ta mban ty siper cdo nate.

Kjo eshte histori e vertet qe me ka ndodhur vitin e pare te kolegjit ne shkolle dhe per kete u ankova tek presindetja e kolegjit mirpo nga padrejtesia sipas mendimin tim atij profesori nuk ju tha asgje.....dhe une nderrova shkolle...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Racizmi ne kolegjet e huaja.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
..:WwW.mIRC-Team.InFO:.. :: Diskutime Te Ndryshme :: Studentet-
Kėrce tek: