Vizitoni Faqen WwW.mIRC-Team.InFO
 
ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nga kemi ardhur o njerez???

Shko poshtė 

Nga Kemi Ardhur
 Zoti
 Evulucioni
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
EN[d]RY
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Location : Greece
Meryra Jetes : Pall Ariu Jet Qefliu
Registration date : 07/06/2008

MesazhTitulli: Nga kemi ardhur o njerez???   Sat Jun 07, 2008 11:58 am

Ok do te doja mendimin tuaj se
si ka ardhur krijesa humane (njeriu) ne jete, mendoni se ka qen dora e Gjithkrijuesit (Zotit) apo
ka qen thjesht evolucion(sic eshte teoria e Carls Darvin)????
Thjesht jepni mendimet tuaja Un qe te jem mrena po i fus ene nje sondazh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Alb-Hack
Mordenator/e
Mordenator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 43
Age : 33
Location : Greqi
Meryra Jetes : Verdall Neper Jete
Registration date : 13/02/2008

MesazhTitulli: Re: Nga kemi ardhur o njerez???   Sat Jun 07, 2008 12:01 pm

Per mendimin tim krijesa humane ka ardhur nga
evolucioni...me ?'kam lexuar nga Carls Darvin ( ai thote : qe kafsha 'ku futemi dhe ne njerezit
sipas atij' e ka bere natyra te mbijetoj, si ne edhe insektet ham njeri tjetrin per te mbijetuar,
...po ashtu edhe bimet mbijetojne ne menyren e tyre'temp., ererat, djelli, ftohtesia etj...' ) Me
pak fjale ?do gje ka evolucionuar.........Une mendoj se keto jan prova shume te qarta per tu
besuar. Nuk jan si disa perralla ( me falni qe po i quaj keshtu, po meqe jemi drejt demokracis
na lejohet e drejta fjales ). Ku te gjitha jane shkruar me te thena...dhe nuk ngelin shume fakte
sa do te bukura e te besueshme ato duken !!!
Flm per durimin.
Ja kalofshi mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.mIRC-Team.Tk
Jozefin
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 8
Location : Albania
Meryra Jetes : Lene mos e pyt
Registration date : 07/06/2008

MesazhTitulli: Re: Nga kemi ardhur o njerez???   Mon Jun 09, 2008 12:28 pm

Sipas disa besimeve thone qe njeriu ka ardhur nga Zoti...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://master.forumotion.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nga kemi ardhur o njerez???   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nga kemi ardhur o njerez???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
..:WwW.mIRC-Team.InFO:.. :: Me Pran NJeri-Tjetrit :: Sondazhe-
Kėrce tek: